:: مقالات ::
امکانات جدید ویژوال بیسیک و سی شارپ
تاریخ ارسال : 1394/11/20
بازدید : 440

شرکت مایکروسافت ورژن جدید visual studio ،بهتر بگم پیش نمایش visual studio 2015 را در 12 نوامبر 2014 عرضه کرد ، تا به حال از مایکروسافت محصول کاربردی رایگان ندیده بودیم ولی این بار در اولین release عمومی ورژن visual studio به صورت رایگان ارائه شده است و شما میتوانید این ورژن را از سایت مایکروسافت به صورت رایگان دریافت کنید.

کامپایلر جدید دات نت به نام Roslyn برای سی شارپ و Vb تهیه شده است و در کنفرانس ()Visual Studio Connect در مورد این کامپایلر و قابلیت های جدیدی که به این زبان ها اضافه شده است مورد بحث قرار گرفت یکی از این تغییرات stack پیشرفته ای بود که دارای معماری پیشرفته ای است که به برنامه نویس این امکان را می دهد که سریع تر به نتیجه برسد و هم چنین امکانات ابزار های هوشمند یا Code Smart را برای نرم افزار ها می‌دهد که این نیز بدیهی شده که Vs یا Visual Studio قوی تری داشته باشیم.

در این مطلب تاکید بر روی امکانات جدید و هوشمندانه تر زبان ها و همچنین IDE ، و پیشرفت محاسبات debug و آنالیز ، تشخیص و تحلیل کد را بیان خواهیم نمود .

امکانات جدید visual studio 2015 به اختصار توضیح میدهم.

1.         پیشرفت IDE  یا Integrated Development Environment

2.         امکانات جدید سی شارپ

3.         امکانات جدید در visual basic

4.         آنالیزکننده مشکلات و کد ها

5.         پیشرفت کار debug

6.         Refresh کردن IDE  اصلی

7.         Code fix ها و refactoring

8.         Inline rename

پیشرفت IDE  مایکروسافت:
در visual studio 2015  ،  تمرکز #c  و visual basic  روی IDE  بیشتر شده است.امکانات کلیدی جدید آن عبارتند از:
-    Refresh  کردن  IDE اصلی
-     Code fix ها و refactoring
-    Inline rename
Refresh  کردن  IDE اصلی :
درکنفرانس vsconnect  در مورد IDE های c#   و Visual Basic صحبت شد.این IDE  ها هزاران امکانات جدیدی را که برنامه نویسان هرروز از آن استفاده می کنند را همانند  highlight  کردن syntax  ها و refactor  را پشتیبانی می کند.

کامپایلر جدید دات نت به نام Roslyn برای سی شارپ و Vb تهیه شده است و در کنفرانس ()Visual Studio Connect در مورد این کامپایلر و قابلیت های جدیدی که به این زبان ها اضافه شده است مورد بحث قرار گرفت یکی از این تغییرات stack پیشرفته ای بود که دارای معماری پیشرفته ای است که به برنامه نویس این امکان را می دهد که سریع تر به نتیجه برسد و هم چنین امکانات ابزار های هوشمند یا Code Smart را برای نرم افزار ها میدهد که این نیز بدیهی شده که Vs یا Visual Studio قوی تری داشته باشیم.

یکی دیگر از این تغییرات در IDE  :هنگامی که mouse را روی خطا یا error به وجود آمده یا حتی warning ها ببریم معمولا یک چراغ روشن همراه با tooltip ای که ایراد برنامه را توضیح میدهد نمایان میشود این چراغ روشن به ما نشان می دهد که راه هایی برای حل مشکل وجود دارد.

اگر می خواهید با استفاده از keyboard ، error  را ببینید با استفاده از CTRL + .  این کار را بکنید و لامپ روشن را ببینید.

 

Tooltip های رنگی:

در visual studio 2015 ، tooltip برای فراهم کردن بهتر مفهوم ، کد را به صورت رنگی و به صورت کامل نمایش می دهد.

در VS 2015 دو refactoring جدید معرفی شده است، که متغیرها یا Variable ها را شرح می دهد. این امکان مجموعه های موجود ارائه شده برای سی شارپ را بالا میبرد ، مانند rename ، گسترش دادن متد ها و encapsulate فیلدها.

برای نمایش refactoring  قسمتی از کد را که می خواهید select کنید و کلید های CTRL + . را بزنید تا یک چراغ روشن همراه با action های مربوط به refactoring نمایان شود سپس میتوان با راست کلیک روی editor از context menu ، گزینه ی Quick Actions را انتخاب کنید.

 

Inline renaming

عملیات Rename در Vs قبلی مستلزم صرفق زمان زیادی بود در Vs جدید مایکروسافت کادر مربوط به Rename را حذف کرده و این عملیات به صورت inline در Editor با سرعت بالا تری انجام میشود

تصویری مبنی بر اینکه متغیر ها هم نام هستند.

ضمناً Vs2015 از NET Framework 4.6 استفاده می‌شود و همچنین این ورژن شبیه ساز خوبی برای کار با Android محسوب می‌شود.

جهت اطلاعات بیش تر

منبع:  انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

ارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما