:: مقالات ::
چرا PHP روز به روز محبوب تر می شود؟
تاریخ ارسال : 1395/3/4
بازدید : 442

پی اچ پی سریعترین تکنولوژی در حال رشد در زمینه ی طراحی وب است. 
PHP نماد اختصاری عبارت Pre Hypertext Processor است.  به عبارت ساده تر باید گفت که PHP یک زبان کدنویسی Server side است که برای طراحی و ساخت وب سایت های استاتیک و دینامیک به کارگرفته می شود.

چرا PHP به محبوبیت رسیده است؟
علت این امر این است که PHP یک زبان برنامه نویسی متن باز بوده و برای نصب آن روی سیستم نیازی به خرید لایسنس و  یا کپی کردن ندارید. علت دیگر این امر آن است که PHP جامعه ی کاربری وسیعی داشته و در نتیجه برای حل هر مشکل می توانید پاسخ های مختلفی را در انجمن ها و بلاگ های مختلف بیابید.


آیا PHP ایمن است؟
در پاسخ به این پرسش باید گفت: “بله، PHP نسبت به دیگر زبانهای برنامه نویسی ایمن تر است و به علاوه PHP.net در حال ایجاد نسخه ها و آپدیت های جدیدی به منظور افزایش ایمنی و رفع نواقص موجود است.


دیتابیس PHP چگونه است؟
اگر چه  PHP میتواند با DBMS کار کند اما بهترین عملکرد و قابلیت های PHP را باید در MySQL لمس کنید.


آخرین آپدیت PHP کدام است؟
در حال حاضر PHP5 بسیار رایج است اما نسخه ی 6 نیز منتشر شده و نسخه ی پایانی آن نیز به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. در PHP5 چند فانکشن و جود دارد که با هشدار علامت گذاری شده اند. این هشدارها شما ار از این موضوع آگاه می کنند که این فانکشن ها در نسخه ی 6 کنار گذاشته شده و عمل نخواهند کرد. بنابراین اگر در حال کار روی یک پروژه ی جدید هستید بهتر است که کد های خود را بر پایه ی استانداردهای PHP6 بنویسید تا به مشکل مواجه نشوید.

علت اصلی محبوبیت PHP راهنمای آنلاین آن است. از آنجا که این زبان برنامه نویسی متن باز است شما می توانید تمام مسائل و مشکلات خود را با راهنمایی و کمک کارشناسان، انجمن ها و بلاگ های موجود در این زمینه حل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی PHP به آدرس www.php.net  مراجعه نمایید و علاوه بر دسترسی به آخرین آپدیت ها گزارشات باگ ها و راهنماهای مورد نیاز خود را دریافت کنید. تعداد زیادی CMS مانند WordPress، drupal، Joomla و سیستم های فروشگاهی CMS مانند magneto، zen cart و xCart برپایه ی PHP ساخته و رایج شده اند. شما می توانید با استفاده از PHP وب سایت مورد نظر خود را طراحی کرده و همچنین پلاگین های مختلف را نصب نمایید تا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشند.
محبوبیت PHP فقط به زمان حال منحصر نمی شود بلکه آینده ای درخشان در انتظار این زبان برنامه نویسی است و به همین علت است که عده ی زیادی ترجیح می دهند از  PHP برای طراحی وب سایت خود استفاده نمایند.

منبع: www.codingplanet.ir

ارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما