:: مقالات ::
چگونه یک نام دامنه مناسب انتخاب کنیم؟
تاریخ ارسال : 1396/6/29
بازدید : 196

  امروزه با گسترش اینترنت و ورود کسب و کارها به دنیای مجازی، داشتن وب سایت از ملزومات هر کسب و کاری برای گسترش و برند سازی می باشد. حال اولین سوالی که برای صاحبان کسب و کارها جهت طراحی وب سایت بوجود می آید، این است که نام دامنه وب سایت خود را بر چه اساسی انتخاب کنم؟


  از آنجایی که  نام دامنه شما هویت شما در سراسر اینترنت خواهد بود و باید نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید که نه تنها برای کسب و کار شما بلکه برای گستره موضوعات سایت شما نیز مفید باشد. یعنی تمام موضوعات سایت شما را پوشش دهد. پس لطفاً هنگام انتخاب نام دامنه موارد ذیل را درنظر داشته باشید :

 

-  نام دامنه باید به راحتی نوشته شود:

  نامی انتخاب کنید که تلفظ آن با املای آن متفاوت نباشد، همچنین کاربر را برای تایپ به اشتباه نیندازد. به عنوان مثال بعضی از کلمات را کاربران شک دارند که می بایست با O  بنویسند و یا با U؟ پس سعی کنید حتی الامکان از اینگونه کلمات استفاده نکنید.

 

- نام دامنه شما باید کوتاه باشد:

  اگر نام دامنه شما بلند و پیچیده باشد، ممکن است کاربران اینترنتی آن را به اشتباه تایپ کنند. همچنین به خاطر سپاری چنین دامنه هایی نیز سخت خواهد بود. پس سعی کنید تا حد ممکن نام دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید.

 

- از کلمات کلیدی استفاده کنید:

  سعی کنید از کلماتی که کسب و کار یا خدمات سایت شما را توصیف می کنند در ثبت دامنه استفاده کنید. برای مثال اگر در زمینه فروش بازی فعالیت می کنید می توانید دامنه های gamesoft.com یا gamecenter.com را ثبت کنید این نام ها شامل کلمات کلیدی می شوند که کاربران اینترنتی برای محصولات یا خدماتی که به دنبال آن هستند در موتورهای جستجو مانند گوگل وارد می کنند. این عمل در افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو نیز تاثیر خواهد داشت و باعث افزایش مشتریان شما می گردد.

 

- به منطقه و محلیت شما اشاره کند:

  اگر کسب و کار شما محلی است، نام محله یا منطقه خود را در ثبت دامنه در نظر داشته باشید تا مشتریان و کاربران اینترنتی به راحتی بتوانند شما را بخاطر بسپارند. بطور مثال tehrangame.com

 

- نامه دامنه باید براحتی در ذهن بماند:

  میلیونها نام دامنه ثبت شده وجود دارد، بنابراین داشتن یک دامنه که در ذهن بماند و به راحتی یادآوری شود ضروری است. زمانیکه یک نام دامنه انتخاب کردید نظر دوستان خود را درباره آن جویا شوید تا از جذابیت و تاثیرگذاری روی آنها اطلاع پیدا کنید.

 

- از پسوند مناسب برای ثبت دامنه استفاده کنید:

  پسوندها حروفی هستند مانند .com و .net که به انتهای نام دامنه افزوده می شوند و ممکن است کاربردهای خاصی داشته باشند. بنابراین پسوندی را برای ثبت دامنه خود انتخاب کنید که برای سایت شما مناسب است. برخی از پسوندها و کاربرد آنها در ادامه آمده است:

co : مناسب برای شرکتها و تجارتها
info : سایتهای خبری و اطلاع رسانی
net : سایتهای فنی و زیرساختهای اینترنت
org : مناسب برای سازمانهای غیرتجاری و غیرانتفاعی
biz : مناسب برای سایتهای تجارت الکترونیکی
me : مناسب برای وبلاگ، رزومه و یا سایتهای شخصی

 

- برند خود را بسازید و از آن محافظت کنید:

  برای محافظت از برند تجاریتان باید دامنه خود را با پسوندهای مختلف ثبت کنید. این عمل از ثبت نام دامنه شما توسط دیگران جلوگیری کرده و به شما اطمینان می دهد که مشتریان و کاربران اینترنتی به سایت شما هدایت خواهند شد حتی اگر پسوند دامنه را اشتباه وارد کنند.

 

ارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما