:: اخبـــــار ::
مخترع پسورد درگذشت
تاریخ ارسال : 1398/4/23
بازدید : 40
ID=105

فرناندو کورباتو مخترع پسورد و سیستم‌های بسیار سریع محاسبات رایانه‌ای در سن ۹۳ سالگی درگذشت.
ابداع‌گر پسورد برای سیستم‌های رایانه‌ای درگذشت.فرناندو کورباتو مخترع پسورد در رایانه و خالق روش‌هایی برای بالا بردن سیستم‌های محاسابات رایانه‌ای در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

 

دنیای امروز جهان تسلط رایانه بر تمامی فعالیت‌های روزمره زندگی انسان‌ها است و بدون شک در چنین وضعیت حفظ امنیت شبکه و سیستم‌های رایانه‌ای از اهمیت به سزایی برخوردار است. گذرواژه در رایانه نقش بسیار مهمی در ارتقا امنیت سیستم‌های رایانه‌ای دارد. امروزه کاربران برای دستگاه‌های مختلف خود رمز عبور یا الگوی خاصی را به عنوان مجاز ورود به دستگاه شخصی خود تعیین می‌کنند. 
مطمئنا با درک اهمیت بالای گذرواژه نقش غیرقابل انکار و تاثیرگذار فرناندو کورباتو مشخص می‌شود. کورباتو با اختراع پسورد تحولی بسیار بزرگ را در سیستم‌‌های رایانه‌ای به وجود آورد. فرناندو کورباتو در طول عمر خود به عنوان یکی از اعضای تیم محققان سیستم‌های رایانه دانشگاه MIT فعالیت‌های گسترده‌ای را برای به وجود آوردن سیستم‌های امنیتی حفظ حریم خصوصی کاربران انجام داد. او همچنین یکی از تاثیرگذارترین افراد برای سرعت بخشیدن به محاسابات رایانه‌ای بود. 

کورباتو با اختراع سیستم زمانی سازگار-CTSS توانست سرعت محاسابات رایانه‌ای را از ساعت‌‍‌ها تنها به چند ثانیه کاهش دهد. اگرچه در جریان اختراع این سیستم عامل دانشمندان دیگری نیز با او همکاری داشتند ولی فرنادو سرپرست تیم طراحان بود و مهم‌ترین نقش را در گروه ایفا می‌کرد. 

فرناندو کورباتو در اواخر عمر خود در مصاحبه‌ای گفت: اکنون که به گذشته خود می‌نگرم اگر بار دیگر فرصتی برای طراحی پسورد داشته باشم سیستمی با جزئیات بیشتر و قوی‌تر طراحی می‌کنم. البته گذرواژه‌ها در سال‌های اخیر دچار تحولات بسیار شده و به خوبی تکامل پیدا کرده است اما نباید از تلاش برای بالا بردن سطح امنیت کاربران دست کشید.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما