:: طراحی صفحات وب ::
وب سایت استادیران - پایگاه اجتماع اساتید ایرانی


  معرفی پایگاه اینترنتی استادیران :
 
شرکت پیشگامان داده پرداز شایا از سال 1386 پایگاهی با نام استادیران راه اندازی نموده است که ثمره آن تاکنون شکل گیری پایگاهی با نام فوق و با شعار «پایگاه اجتماع اساتید ایرانی» به آدرس www.ostadiran.ir می باشد که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ثبت گردیده است.

بخش های کلی : این پایگاه شامل یک وب سایت مرکزی (استادیران) می باشد که وظیفه یکپارچه سازی و مرتب کردن مقالات ، اخبار ، پیام ها و ...  کلیه امکانات موجود در این پایگاه اطلاعاتي را بر عهده دارد. در كنار اين وب سايت ، مجموعه اي از سايت هاي اساتيد ايجاد شده است كه ضمن ارائه كليه امكانات مورد لزوم استاد در محيط اينترنت ، از مديريت و يكپارچه سازي پايگاه استاديران بهره مند مي گردد.

هدف : ایجاد جامعه مجازی اساتید و در اختیار گذاشتن خدمات الکترونیـکی تحت وب (وب سایت) برای اساتید دانشگاهی می باشد که از جمله مزایای آن می توان به ارتباط مداوم و سریع استاد و دانشجو، انتشار مقالات اساتید و .... اشاره نمود.

این پایگاه مفتخر است که تاکنون بیش از سیصد استاد را از دانشگاه های مختلف کشور پذیرا بوده و دارای بیش از یک هزار مقاله و مطلب علمی در رشته های مختلف می باشد.

 

برخي امكانات وب سایت های اساتید عبارتند از:

پس از تحقیق و بررسی بسیار بر روی نیازهای اساتید و انتظارات آنها از یک وب سایت و جمع بندی کلیه اطلاعات بدست آمده ، در نهایت امکان ایجاد وب سایتهای اساتید با امکانات ذیل بوجود آمد :

  ایجاد صفحات : بصورت فارسی و انگلیسی با تعداد نامحدود و برخورداری از امکاناتی همانند تعداد بازدیدهای هر صفحه و نظرات و پیشنهادات کاربران در مورد هر صفحه (مطلب) .

  امکان ایجاد صفحات آرشیوی :  بطور نامحدود با دسته بندی موضوعی برای سهولت در طبقه بندی اطلاعات و مطالب . کاربران با انتخاب موضوع این مطالب به لیست کلیه صفحات زیر مجموعه دست پیدا می کنند.

  بخش مديريت فايل (دانلود فايل) : اين امكان را به اساتيد مي دهد كه بتوانند فايل هاي مختلف (از جمله مقالات علمي ، تكاليف ، پروژه ها ، سئوالات امتحاني و ...) را بر روی وب سايت خود قرار داده تا كاربران سايت بتوانند آنها را دانلود نموده و استفاده نمايند.

 برنامه هفتگي : اساتيد مي توانند در اين بخش برنامه حضور خود در دانشگاه را در ايام هفته به كاربران سايت اعلام كنند.
 ارتباط با استاد : این بخش همانطور که از عنوان آن مشخص می باشد شامل پرسشهای دانشجویان و کاربران سایت از استاد می باشد كه در صورت پاسخ داده شدن و فعال شدن توسط استاد ، براي عموم نمايش داده مي شود.

از ديگر امكانات اين سايت ها مي توان به بخش هاي « بيوگرافي» ، «ارتباط با استاد» ، «تنظيمات سايت» (مانند انتخاب قالب و رنگ سايت) و بسياري امكانات ديگر اشاره نمود.
 
همچنین وب سایتهای مذکور دارای قابلیت دسترسی مستقیم با آدرس دلخواه اساتید www.YourName.ir می باشد.

برخي مزایای استفاده از این پایگاه عبارتند از:
 
وب سایتهای فوق ضمن سادگی و سهولت در مدیریت و سازماندهی ، از امکانات فوق العاده برخوردار می باشد که از جمله آن می توان به امکان ایجاد صفحات برای اساتید توسط خود ایشان بطور نامحدود اشاره نمود. سیستم مدیریت سایت (CMS) این پروژه از قویترین و محفوظ ترین سیستمهای مدیریت از لحاظ برنامه نویسی می باشد.
این سیستم در عین سادگی ظاهری برای کاربران ، بسیاری از فعالیتهای مورد نیاز را بطور خودکار و توسط خود برنامه انجام می دهد تا دخالت کاربر را در فعالیتهای پیچیده مدیریتی سایت تا حدّ ممکن کاهش دهد.

ارتباط با ما

تلفن

35245560-61 (031)

پست الکترونیک

info@shaya-co.ir

سامانه پیامک

50002060406020

ارتباطات مالی

شماره حساب ها
آدرس : اصفهان - خیابان جی - نبش خیابان شهید رجایی- ساختمان بعثت- واحد 10
کد پستی : 8156119347

فرم ارتباط با ما